Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.niedziela, 23 stycznia 2011

Nord Stream prawie ukończony

Około 75% pierwszej nitki gazociągu Nord Stream, biegnącego po dnie Bałtyku, jest już położone.


Il. http://www.gover.pl/publikacje/
lista/tag/Gazoci%C4%85g%20
P%C3%B3%C5%82nocny
Poinformowała o tym agencja DPA, powołując się na słowa kierownika budowy Georga Novaka. Długość położonego gazociągu wynosi już 900 kilometrów. Tym sposobem budującym udało się dochować uzgodnionych wcześniej z władzami niemieckimi zobowiązań w kwestii terminu położenia rurociągu. Przypuszcza się, iż pierwsze dostawy z Rosji do Niemiec z wykorzystaniem Gazociągu Północnego mogą rozpocząć się już jesienią 2011 roku.Autor: Brak danych.
Źródło:  http://news.rambler.ru/8659258/ (wgląd: 23.01.2011).
Data publikacji: 6.01.2011.

2 komentarze:

  1. a ile w sumie ten rurociąg ma miec?

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tego co pamiętam to około 1200 km całość. Najśmieszniejsze jest to, że OSW jeszcze do niedawna utrzymywał (a może nadal jest tego zdania?), że w ogóle nie jest pewne, czy Nord Stream zostanie wybudowany... A tym czasem już prawie na ukończeniu - został do ułożenia najprostszy odcinek!

    OdpowiedzUsuń