Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.sobota, 26 lutego 2011

Głosowanie na maskotki Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Soczi

Na stronie Programu Pierwszego rozpoczęło się głosowanie internetowe, w wyniku którego Rosjanie wybiorą maskotki Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz Paraolimpijskich w Soczi w 2014 roku.

Do zwycięstwa w konkursie pretendują: Dziadek Mróz, Niedźwiedź Bury, Leopard, Biały Niedźwiedź, Zajączek, Słoneczko, Ognisty Chłopiec, Śnieżna Dziewczynka, Gil, Matrioszki oraz Delfin. Trzy ostatnie walczą o prawo zostania symbolem Igrzysk Paraolimpijskich. Dla każdego z kandydatów uruchomiono oddzielny numer telefoniczny, na który można dzwonić lub wysyłać smsy.
Techniczną przejrzystość procedury głosowania oraz dostęp do niej każdego Rosjanina zabezpieczają kompanie „Rostieliekom” i „Megafon” – partnerzy „Soczi-2014”. Licznik głosów będzie widoczny na ekranie w czasie transmisji programu.
Zwycięscy głosowania zostaną ogłoszeni na antenie Programu Pierwszego. Czas programu, jaki zostanie nadany po podaniu najnowszych wiadomości o godzinie 19, wynosić będzie 115 minut. W ramach show, które prowadzić będzie Iwan Urgant, widzowie będą mogli zobaczyć prezentacje w formie filmików (około trzech minut każdy), bohaterami których będą kandydaci na maskotki. Każdy z nich staraniami mistrzów animacji i grafiki komputerowej otrzyma możliwość opowiedzenia o sobie oraz wystąpienia z widowiskowym numerem razem z prawdziwymi gwiazdami rosyjskiego show-biznesu, kina, kultury oraz sportu.
Można się spodziewać, iż zwycięskie w konkursie maskotki Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich „zamieszkają” na stronie internetowej pod adresem talisman.sochi2014.ru. Na tej stronie obywatele rozlicznych krajów będą mogli podglądać w trybie on-line życie maskotek oraz skontaktować się z nimi.

Autor: Brak danych.
Źródło: http://www.izvestia.ru/news/news266086 (wgląd: 26.02.2011).
Data publikacji: 26.02.2011.Rys. http://sport.rian.ru/sport/20110226/339452755.html
 Leopard, Biały Niedźwiedź oraz Zajączek zostały maskotkami Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku w wyniku głosowania, które zakończyło się w sobotę wieczorem. Rezultaty zostały ogłoszone podczas nadawania audycji „Talizmania. Soczi-2014. Finał” w Programie Pierwszym.

Rys. http://sport.rian.ru/sport/20110226/339452755.html
W sobotę rano było już wiadomo, że z konkursem pożegnał się Dziadek Mróz. Taką decyzję podjęto w związku z tym, iż talizman stanowi własność Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a Dziadek Mróz jest symbolem Nowego Roku w Rosji.

Następnie z walki odpadli Ognisty Chłopiec i Śnieżynka, którzy zostali wybrani maskotkami Igrzysk Paraolimpijskich, i wtedy krąg pretendentów zawęził się do ośmiu wariantów. Trójka zwycięzców uzyskała wspólnie 62% głosów, a gdyby miał zostać wybrany tylko jeden zwycięzca, byłby nim Leopard, który otrzymał 28% głosów. Na Białego Niedźwiedzia głosowało 18%, a na Zajączka – 16%.

Rys. http://sport.rian.ru/sport/20110226/339452755.html
Na chwilę przed ogłoszeniem wyników prowadzący program Iwan Urgant poinformował, iż w głosowaniu wzięło udział ponad milion ludzi.
Autor: Brak danych.
Źródło: http://sport.rian.ru/sport/20110226/339452755.html (wgląd: 26.02.2011).
Data publikacji: 26.02.2011.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz