Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.poniedziałek, 28 lutego 2011

Bliny dla Kremla na tegoroczną Maslenicę

Szacuje się, iż podczas tegorocznej Maslenicy na Kremlu i w Białym Domu zostanie zjedzonych 10 tysięcy blinów.

Fot. http://www.ves.lv/article/111980
Kucharze przedsiębiorstw spożywczych Kremla, Białego Domu i parlamentu w trakcie tygodnia Maslenicy, która zaczyna się 28 lutego, wypieką około 10 tysięcy blinów.
„Bliny będą różnorodne, w każdym smaku – z ciasta drożdżowego i niedrożdżowego, z mąki pszennej i gryczanej, z rybą, czerwonym kawiorem, twarogiem, mięsem, masłem, śmietaną, miodem, konfiturą”, - powiedziano w administracji prezydenta.
Specjalne maslenicowe menu zostanie zaproponowane w stołówkach Kremla, administracji prezydenta, Białym Domu, w Dumie Państwowej, Radzie Federacji, Centralnej Komisji Wyborczej Rosji, Izbie Rozrachunkowej i w Teatrze Wielkim.
O tradycji Maslenicy i pieczenia blinów czytaj także tutaj.

Autor: Brak danych.
Źródło:http://gazeta.ru/news/lenta/2011/02/28/n_1723753.shtml(wgląd: 28.02.2011).
Data publikacji: 28.02.2011.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz