Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.wtorek, 5 lipca 2011

Nowa Rublowka koło Moskwy?

Pod Moskwą może pojawić się nowa Rublowka. Nie wykluczył tego były dyrektor naukowo-badawczego i projektowego instytutu Genpłana Moskwy Siergiej Tkaczenko. W pierwszym kanale „Rosyjskiej Służby Nowości” skomentował on możliwe warianty budowy miasta dla urzędników, o którym na Petersburskim Forum Ekonomicznym mówił prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Wiadomo, że bierze się pod uwagę 8 miejsc, w których takie miasto-satelita może się pojawić. Preferowanymi są osiedle Rubliowo-Archangielskoje oraz Domodiedowo.

Rublowka
http://www.rublevskoe.ru/envview/objectid/3397
„I jedno i drugie miejsce jest możliwe. Kilka lat temu na Rubliowo-Archangielskim osiedlu projektowałem tak zwane miasto milionerów. To takie nieduże miasto z własnymi kanałami, z niewysokimi budynkami od 6 do 12 pięter. Miasto zostało zaprojektowane, lecz projekt nie został zrealizowany. Jeśli to właśnie tam powstanie miasteczko urzędników, będzie to faktyczne przedłużenie stolicy w głąb Obwodu Moskiewskiego, - powiedział S.Tkaczenko. – A Domodiedowo w pewnym sensie jest korzystniejsze, ciekawsze. Tam rzeczywiście powstaje nowy twór, miasto-satelita. Znajduje się tam ziemia, która może zostać zabudowana w jakikolwiek sposób. Funkcjonuje kolej, droga samochodowa i lotnisko, czyli podstawowe rodzaje infrastruktury transportowej już istnieją”.

„Kto powiedział, że powstanie nowa Rublowka – elitarne osiedla, mieszkania – właśnie tam (w Domodiedowo)? A nuż okaże się, że właśnie tam żyć jest modnie i prestiżowo, obok swojego ministerstwa albo swojego biura?” – przypuszcza rozmówca Rosyjskiej Służby Nowości.

Kierownik Stowarzyszenia Przedsiębiorców „Nowoje Dieło” Michaił Dworkowicz reprezentuje inny punkt widzenia.

„Myślę, że bardziej logicznie mimo wszystko będzie zrobić to w rejonie osiedla Rubliowo-Archangielskiego, z tego powodu, że urzędnicy i ogromna liczba biznesmenów mieszkają właśnie w tych okolicach – w kierunku drogi Noworiżskoj, Rubliowskoj. Jeśli związać Moskiewskie Międzynarodowe Centrum Biznesowe „Moskwa-City” oraz miasto urzędników, to jednoznacznie należy to zrobić w rejonie Rubliowo-Archangielskiego osiedla dlatego, że można zbudować tam kolej jednoszynową, która umożliwiłaby szybki transport urzędników i biznesmenów z jednego punktu do drugiego”, - powiedział M.Dworkowicz również w pierwszym kanale Rosyjskiej Służby Nowości.

Służba prasowa Kremla podała ostatnio do wiadomości, że prezydent Dmitrij Miedwiediew polecił do 10 lipca przedstawić propozycje w kwestii rozszerzenia terytorium Moskwy, w tym także w związku z przesiedleniem z centrum organów władzy państwowej.

Autor: Brak danych.
Źródło: http://www.rusnovosti.ru/news/153352/ (wgląd: 5.07.2011).
Data publikacji: 1.07.2011.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz