Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.środa, 18 maja 2011

Jak tańczy Miedwiediew?

Około setka ludzi zebrała się na Placu Czerwonym w Moskwie, tuż obok pomnika marszałka Gieorgija Żukowa na flash mob, aby „zatańczyć, jak prezydent”.

Fot. http://lichnosti.net/photo_13811.html
Młodzież w sportowych koszulkach z fotografiami Miedwiediewa i napisem „Tańcz, jak prezydent”, nie bacząc na deszcz i chłód, zatańczyła do rytmu znanego hitu grupy „Комбинация” („Kombinacja”) pt. „American Boy”.

„Wielu mówi, że Dmitrij Anatoliewicz kiepsko tańczy, oto więc postanowiliśmy go wesprzeć”, - powiedziała jedna z uczestniczek imprezy.

Uczestnicy flash moba skrzyknęli się za pomocą strony „ВКонтакте.ру” (rosyjski odpowiednik Facebook’a), gdzie utworzyli grupę o nazwie „Miedwiediew – nasz prezydent”.

Plac Czerwony znajduje się pod kontrolą Federalnej Służby Ochrony, lecz jej pracownicy nie zatrzymali żadnego z uczestników przedsięwzięcia.Autor: Brak danych.
Źródło: http://gazeta.ru/news/lenta/2011/05/18/n_1844481.shtml (wgląd: 18.05.2011).
Data publikacji: 18.05.2011.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza