Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.środa, 11 maja 2011

Moskwa wśród najlepszych miast świata

Kompania konsultingowa Knight Frank ogłosiła ranking najlepszych miast świata za rok 2011. Pierwsze miejsce zajął Nowy Jork. Moskwa uplasowała się na 21-ym miejscu.
Fot. http://www.liveinternet.ru/users/3185033/rubric/1488932/
W zestawieniu miast uwzględniono wskaźniki wpływu politycznego, ekonomicznej aktywności, jakości życia oraz stopnia ich znaczenia kulturowego. Jak zaznaczono w przedmowie do raportu, największą rolę dla wyniku końcowego miało „udzielenie możliwości inwestycyjnych dla biznesu”.
Wśród 40 miast, biorących udział w konkursie, pierwsze miejsce zajął Nowy Jork, drugie – Londyn, trzecie – Paryż, na czwartym miejscu uplasowało się Tokio, a na piątym – Bruksela.
Moskwa, w porównaniu z 22-ym miejscu w zeszłym roku, wskoczyła na 21 miejsce.

Autor: Brak danych.
Źródło:  http://gazeta.ru/news/lenta/2011/05/11/n_1832277.shtml (wgląd: 11.05.2011).
Data publikacji: 11.05.2011.

2 komentarze:

  1. najpiękniejsze najpiękniejsze - kiedyś było najdroższe

    OdpowiedzUsuń
  2. Uprasza się o czytanie ze zrozumieniem :)
    Chodzi o najlepsze miasta świata i bierze się pod uwagę różne czynniki.

    OdpowiedzUsuń