Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.czwartek, 4 listopada 2010

Forbes: Putin w piątce najbardziej wpływowych ludzi na świecie

Premier Rosji Władimir Putin zajął czwarte miejsce w rankingu, przygotowanym przez Forbes, najbardziej wpływowych ludzi na świecie. W rankingu tym wzięto pod uwagę tych wszystkich, którzy posiadają największy oddziaływanie na światową społeczność. Wśród nich znalazły się głowy państw, działacze religijni, przedsiębiorcy, a nawet przestępcy.

Fot. http://www.intelligent.lv/ru/
Putin_ljubezno_soglasilsja/714_19579.html
Pierwsze miejsce na liście zajął chiński przywódca Hu Jintao. Prezydent USA Barack Obama w tym roku stracił miejsce lidera, spadając na miejsce drugie w rankingu. Na trzecim miejscu znalazł się król Arabii Saudyjskiej Abdullah bin Abdulaziz.
Rosyjski premier Władimir Putin spadł o jedną pozycję i zajął czwarte miejsce. Piątkę liderów zamknął papież Benedykt XVI.
Angela Merkel uznana została za najbardziej wpływową kobietę na świecie i zajęła w rankingu szóste miejsce.

Autor: Brak danych.
Data publikacji: 4.11.2010.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz