Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.środa, 17 listopada 2010

Nowe imię dla bułgarskiego psa Putina

Premier Rosji Władimir Putin zwrócił się do Rosjan o imię dla swojego owczarka bułarskiego.Premier Rosji Władimir Putin zaproponował Rosjanom, by wzięli udział w wyborze imienia dla szczeniaka, podarowanego mu w trakcie wizyty w Bułgarii. Psa Putinowi sprezentował jego bułgarski kolega Bojko Borisow. Początkowo nazwany został Jorgo, ale później zapadła decyzja, aby dać mu nowe imię.

„Władimir Putin jeszcze nie wymyślił imienia dla szczeniaka, podarowanemu mu podczas wizyty w Bułgarii. Rosjanie mogą pomóc szefowi rządu wybrać imię dla bułgarskiego owczarka. Każdy chętny może przysłać swoją propozycję „męskiego” imienia dla nowego psa premiera na jego stronę internetową”, - napisano w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie rosyjskiego premiera.

O propozycjach Rosjan czytaj tutaj.

W ogłoszeniu zaznaczono, iż nowy pupil szefa rządu przeszedł krótką kwarantannę i jest absolutnie zdrowy. Następnie zamieszkał w Nowo Ogarowo.  

Szczeniak jeszcze nie zaznajomił się z innym psem premiera – czarną labradorką Koni, która ma już 11 lat. „Oczywiście, bardzo ważne jest to, jakie stosunki między sobą wytworzą”, - stwierdzono w służbie prasowej premiera.


Fot. http://www.newsru.com/russia/
17nov2010/yorgo.html
W zeszły poniedziałek, sekretarz prasowy szefa rządu Federacji Rosyjskiej Dmitrij Peskow powiedział „Interfaksowi”, iż szczeniak, sprezentowany Putinowi przez jego bułgarskiego kolegę Bojko Borisowa, czuje się dobrze. Według słów Peskowa, pies zniósł przelot z Sofii do Moskwy normalnie.

„Obecnie przebywa on w Nowo Ogarowo, wszystko z nim w porządku”, - powiedział Peskow, nie wspominając, iż po jakimś czasie Jorgo (takie imię nadał psu Borisow) miałby zmienić „miejsce zamieszkania”.

Szczeniak rasy karakachan, który nadzwyczaj dobrze rozmnaża się na Półwyspie Bałkańskim, został podarowany Putinowi przez premiera Bułgarii w zeszłą sobotę po ich rozmowach w Sofii. Po konferencji prasowej Borisow ogłosił, iż podarował Putinowi „owczarka bułgarskiego”, a Putin, wziąwszy psa na ręce, pokazał go dziennikarzom.

Zgodnie z komunikatem bułgarskich mediów, Jorgo urodził się 29 sierpnia, a zatem obecnie ma 2,5 miesiąca.

Karakachan – odporna i silna rasa, w szczególności wykorzystywana do stróżowania. Psy tej rasy mają spokojny charakter, nie są agresywne. Bardzo mocno przywiązują się do właściciela, nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

W Bułgarii istnieje kilka psiarni, zajmujących się rozmnażaniem psów tej rasy. Poza Bałkanami pies ten jest mało rozpowszechniony.

Autor: Brak danych.
Źródło: http://www.newsru.com/russia/17nov2010/yorgo.html (17.11.2010).
Data publikacji: 17.11.2010.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz