Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.wtorek, 14 grudnia 2010

Putin śpiewa i gra na fortepianie podczas koncertu charytatywnego

10 grudnia w Sankt-Petersburgu premier Władimir Putin wystąpił, w dosłownym znaczeniu tego słowa, w niezwykłej dla siebie i dla kraju roli. Zasiadł do fortepianu.

Fot. http://inosmi.ru/photo/
20101213/164875413_2.html
Podczas koncertu charytatywnego, po długich namowach, Putin wyszedł na scenę, siadł do fortepianu i zagrał melodię piosenki pt. „Od czego zaczyna się Ojczyzna”. Właśnie tę piosenkę Putin śpiewał na spotkaniu z agentami rosyjskiego wywiadu, wydalonymi z USA.

„Uważam, iż w rodzinnym gronie możemy i poeksperymentować. Ale ustalmy, że wszystko to zostanie między nami. Ja, podobnie jak większość ludzi, nie umiem ani śpiewać, ani grać, ale lubię to robić, i będziecie musieli to znieść”, - powiedział Putin.
Sądząc po reakcji, sala „znosiła” to z dużym zadowoleniem. Widzowie stojąc oklaskiwali szefa rosyjskiego rządu. A potem Putin wziął do ręki mikrofon. Zaśpiewał razem z jazzową orkiestrą Maceo Parkera piosenkę w języku angielskim.

Fot. http://inosmi.ru/photo/20101213/
164875413_5.html
Kiedy koncert się skończył, Putin wziął pod rękę aktorkę Sharon Stone i, wspólnie z pozostałymi uczestnikami imprezy, wszedł na scenę. Całym chórem wykonali z grupą „Ziemianie” piosenkę pt. „Trawa przed domem”.
Fot. http://inosmi.ru/photo/20101213/
164875413_12.html
Przypomnijmy, iż premier Rosji Władimir Putin razem z światowymi gwiazdami kina i estrady 10 grudnia wziął udział w Sankt-Petersburgu w charytatywnym koncercie, pomagającym rosyjskim dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe i oftalmologiczne. Podczas koncertu wystąpiły znani na całym świecie aktorzy: Sharon Stone, Kevin Costner, Monica Belucci, Vensan Kassel, Goldie Hawn, Kurt Russel, Paul Anka, Mickey Rourke, Alain Delon, Ornela Muti, Gerard Depardieu.
Premier Rosji podziękował wszystkim zagranicznym gościom, którzy przyjechali, aby wziąć udział w koncercie.

Autor: Brak danych.
Źródło: http://inosmi.ru/photo/20101213/164875413.html (wgląd: 14.12.2010).
Data publikacji: 13.12.2010.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz