Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.piątek, 4 marca 2011

Film z udziałem Fedora Emelianenko wchodzi do kin

24 marca na ekrany rosyjskich kin wejdzie długo oczekiwany film z udziałem Fedora Emelianenko, pt. „Klucz salamandry” (nazwa robocza – „Piąta kaźń”).

Zamknięty pokaz filmu miał miejsce już 19 maja 2010 roku na Festiwalu w Cannes, i oto, wreszcie, wchodzi na szerokie ekrany.

Fot. http://efedor.ru/news/667.html
Fabuła filmu: na wyspie w południowo-wschodniej Azji odnotowano ognisko nowej dziwnej choroby zwierząt. Współpracowniczka międzynarodowej misji dobroczynnej, Maria, badająca chorobę, dowiaduje się, iż w jednej z porzuconych w dżungli wsi odkryto przypadek zarażenia człowieka niebezpiecznym wirusem. Maria udaje się tam i zdąża wysłać do Rosji pierwsze wyniki badań, gdy na osadę napada banda najemników, niszcząc wszystko i rozprawiając się z mieszkańcami. Od tego czasu los rosyjskiej uczonej pozostaje nieznany W celu jej odnalezienia wysłana zostaje grupa elitarnych żołnierzy Specnazu, w skład której weszli także „cywilni”: bakteriolog, jego pomocniczka oraz komputerowiec. Jaki jest jednak prawdziwy cel grupy, i co skrywa przydzielony do niej współpracownik specsłużby koreańskiej?

Fot. http://efedor.ru/news/667.html
W rolach głównych: Fedor Emelianenko, Rutger Hauer, Michael Medsen, Bo-song Kim, Paweł Deląg, Walerij Nikołajew, Oleg Czernow, Aleksiej Gorbunow, Walerij Cołowiew, i inni.                                                          "Klucz salamandry" - Trailer.
Autor: Brak danych.
Źródło:http://efedor.ru/news/667.html (wgląd: 4.03.2011).
Data publikacji: 3.03.2011.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz