Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.wtorek, 8 marca 2011

Putin składa życzenia na Dzień Kobiet

7 marca, w przeddzień święta kobiet, szef rządu Rosji Władimir Putin złożył życzenia dziennikarkom oraz wszystkim Rosjankom.

7 marca, w przeddzień święta kobiet, szef rządu Rosji Władimir Putin złożył życzenia dziennikarkom oraz wszystkim Rosjankom.

„Kobieta daje wszystkim nam życie. Powinniśmy wszyscy być wdzięczni kobiecie za to, że daje nam życie. I tym samym powiedziano już wszystko”, - stwierdził premier.


Życzenia Putina z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2010 r.

Ale to, jak sam dodał, „oczywiście, nie wszystko”.

„Patrzymy najpierw na mamę, babcię, potem dorastamy, pojawiają się koleżanki, żona, później – córki. Kto nie ma córek – synowe. Kobiety zawsze i we wszystkim towarzyszą w naszym życiu. I oczywiście, my, mężczyźni, bardzo chcemy, by kobiety były ozdobą naszego życia”, - dodał Putin.

Premier podkreślił jednocześnie, iż to „czy kobieta stanie się ozdobą naszego życia – to zależy, przede wszystkim, od nas samych.

„A kobiety – one, oczywiście, są bardzo różne. Ale zawsze przepiękne. Patrzcie, powiedziałem wierszem. Prosto, ale od serca. Wszystkie kobiety pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego”, - powiedział Putin.


Autor: Brak danych.
Źródło:http://korrespondent.net/russia/1193728-vladimir-putin-pozdravil-zhenshchin-rossii-s-8-marta (wgląd: 8.03.2011).
Data publikacji: 7.03.2011.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz