Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.poniedziałek, 25 października 2010

Sergiej Sobianin - nowy mer Moskwy

Posłowie Mosgordumy (ros. Московская городская дума – Moskiewska Duma Miejska) zadecydowali w głosowaniu o przyjęciu kandydatury Sergieja Sobianina na stanowisko mera Moskwy. W swoim wystąpieniu poprzedzającym wybór zapewnił o swojej gotowości ponownego przeanalizowania planu rozwoju stolicy.

Fot. http://gazeta.ru/subjects/
moskva_sobanina.shtml
Jego kandydaturę na posiedzeniu przedstawił posłom szef administracji prezydenta, Sergiej Naryszkin, stwierdzając, iż Sobianin cieszy się „autorytetem człowieka, umiejącego konsekwentnie realizować swoje cele, człowieka, który z uwagą odnosi się do ludzi”.
Wynik głosowania od początku nie budził wielu wątpliwości, biorąc pod uwagę fakt, iż 32 z 35 mandatów poselskich należy do przedstawicieli Jednej Rosji, a ta już wcześniej wyraziła chęć wsparcia Sobianina.
Zabierając głos podczas posiedzenia Mosgordumy, Sobianin oświadczył, iż w ostatnich latach „miasto zmieniło się na lepsze”, ale obecnie Moskwa może rozwijać się „dynamiczniej” i „z większym oddaniem dla swoich mieszkańców”.
„Sergiej Sobianin – doświadczony kierownik, posiadający niezbędne cechy do tego, aby  pełnić funkcję mera stolicy” – napisał na swoim Twitterze prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew. – „Stojącymi przed nim zadaniami w pierwszej kolejności będzie ustalenie kwestii socjalnych Moskwiczan, walka z korupcją i rozwiązanie problemów z transportem”.

Fot. http://twitter.com/kremlinrussia

Miedwiediew ogłosił decyzję o wniesieniu pod obrady kandydatury wice-premiera Sergieja Sobianina na stanowisko mera Moskwy w piątek, 15 października. Następny krok należał do Mosgordumy – zgodnie z prawem miała ustosunkować się do kandydatury w przeciągu 10 dni.

Autor: Brak danych.
Źródło: http://news.liga.net/news/N1029946.html oraz http://www.rg.ru/2010/10/16/twit-anons.html (wgląd: 25.10.2010).
Data publikacji: 21.10.2010 oraz 16.10.2010.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz