Wiadomości z Rosji

Znajdujesz się na blogu, który zawiera przetłumaczone przez jego autorkę, w sposób mniej lub bardziej dosłowny, artykuły zaczerpnięte z rosyjskich portali internetowych, pogrupowane w kilka kategorii, razem tworzące ciekawą, kolorową mozaikę, pozwalającą na spojrzenie na Rosję z wielu perspektyw i zafascynowanie się jej różnorodnością. Pod każdym tłumaczeniem zamieszczone jest nazwisko autora tekstu, źródło oraz data publikacji, o ile jest wiadoma. Serdecznie zapraszam do lektury bloga, w którym każdy odwiedzający z pewnością znajdzie coś interesującego.wtorek, 26 października 2010

Zając symbolem Moskwy w 2011 roku

Moskwa wybrała symbol Nowego 2011 Roku. Został nim zając na snowboardzie.
Rys. http://www.izvestia.ru/russia/article3147694/ 
Zgodnie z tradycją już na początku grudnia całe miasto powinno być świątecznie przystrojone. Pośród girland i choinek zawisną wkrótce także plakaty oraz banery, przedstawiające nowo wybrany uszaty symbol Nowego Roku. Przed wejściami do większych sklepów stać będą ponadto nadmuchiwane dwumetrowe zające.
Jak wyjaśniono w komitecie do spraw reklamy, informacji i dekoracji Moskwy, wybór symbolu nie był przypadkowy – w końcu rok 2011 jest, według kalendarza chińskiego, Rokiem Królika. A ponieważ rok ten został w Moskwie ogłoszony rokiem sportu i zdrowego stylu życia, zająca postawiono na desce snowboardowej.

Autor: Polina Potapowa.
Źródło: http://www.izvestia.ru/russia/article3147694/ (wgląd: 26.10.2010).
Data publikacji: 26.10.2010.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz